Vans – obuwie idealne na deskę

Vans Skate Team to deskorolkarze z całego świata, którzy dzięki swojemu wysokiemu poziomowi technicznemu w jeździe na deskorolce zostali zaproszeni przez firmę Vans do współpracy. Ten producent obuwia od wielu lat intensywnie działa w środowisku ludzi związanych z skate’ ingiem, dzięki czemu możliwe stało się wyselekcjonowanie tych osób, których umiejętności znacznie wybijały się ponad przeciętną.

Firma, wychodząc ze słusznego założenia, iż prawdziwe talenty należy pielęgnować, postanowiła ich wesprzeć. Dzięki takim działaniom wiele osób dostało szansę na wypromowanie swojego nazwiska i zaistnienie na międzynarodowej arenie. Wyjście poza swoje lokalne środowisko dało tym deskorolkarzom możliwość zdobycia nowych doświadczeń, a także doszlifowania umiejętności technicznych.

Innym ciekawym aspektem Skate Teamu Vansa jest możliwość brania udziału w rozmaitych akcjach, do których normalnie nie miałoby się dostępu. Tu przykładem może być wyprawa francuskiego Teamu do Kanady, by eksplorować tamtejsze murki, rampy i rury, co rzecz jasna zostało dokładnie udokumentowane cyfrową kamerą.

Projekt ten nie ominął Polski, która również posiada swój Skate Team. Liczy on obecnie dopiero czterech członków, niemniej moda na deskorolkę w nadwiślańskim kraju nie maleje, można więc spodziewać się, że z czasem grupa ta zacznie się powiększać o kolejne nazwiska, które znacznie przyczynią się do promowania tego sportu wśród młodzieży.