Terry Tate dla Adidasa

Adidas znany jest z tego, iż stara się gromadzić pod swoim szyldem rozmaite gwiazdy, które nazwiskiem oraz dokonaniami reklamują produkty tego producenta. Jest to doskonała symbioza, gdyż obie strony wychodzą z tego układu jak najbardziej korzystnie, a klienci są w stanie zapoznać się z niezwykle ciekawymi kampaniami reklamowymi, co miało miejsce chociażby w wypadku marki Reebok (należącej do grupy Adidasa), która zaangażowała do swoich jakże komicznych spotów Terry’ego Tate’a.

Krok ten okazał się doskonałym posunięciem, co sprawiło, iż firmy wręcz rzuciły się na znanych sportowców, którzy okazali się być najlepszymi promotorami produktów wielu firm. Również dla zawodników takie posunięcie jest korzystne, gdyż budują wokół siebie odpowiednią otoczkę medialną, którą przy odrobinie sprytu będą mogli przekuć w naprawdę solidne pieniądze.

W maju ogłoszono, iż nową twarzą marki zostaje jeden z czołowych graczy NBA, czyli Ricky Rubio, który pomimo zmagania się z kontuzją stara się grac możliwie jak najlepiej, co jest sporym wysiłkiem, zważywszy na wciąż uszkodzony organizm. Dla tych, którzy niespecjalnie orientują się w koszykówce przypominamy, iż Rubio jest rozgrywającym w Minnesota TimberWolves. Dotychczas ten hiszpański sportowiec sygnował swoi nazwiskiem konkurencyjna firmę, lecz po wygaśnięciu umowy uznał, że buty Adidas są znacznie lepszym produktem, w związku z czym poszedł w tym kierunku. W ten sposób dołączył do grona takich sportowców jak Dwight Howard, czy Derik Rose, którzy również reprezentują Adidasa.