Jaką matę edukacyjną wybrać?

W sklepach znajdziemy mnóstwo gadżetów dla dzieci, rowerki dla dzieci dla starszaków i rowerki biegowe dla maluchów. Ale co wybrać, gdy nasze dziecko jest zdecydowanie młodsze?

Pierwsze zabawki naszego dziecka

Maty edukacyjne to zabawki, które możemy dać dziecku bardzo wcześnie, gdy skończy dwa – trzy miesiące. W tym czasie niemowlak jest w stanie na dłużej utrzymać kontakt wzrokowy, gaworzy i się uśmiecha. Zaczyna intensywniej poznawać otaczający je świat wszystkimi zmysłami.

Mata edukacyjna jest świetnym sposobem na pobudzanie tej ciekawości, dodatkowo możemy świetnie spędzić czas z naszym dzieckiem. Mata to taki miniaturowy plac zabaw, który możemy rozłożyć w własnym salonie. Gdy zabawa się kończy taką matę możemy bez problemu schować. Wtedy nie zajmuje zbyt dużo przestrzeni.

Jaka powinna być idealna mata edukacyjna? Czym się kierować przy wyborze?

Mata musi być bezpieczna dla naszego dziecka, dlatego sprawdźmy czy posiada wszystkie niezbędne atesty. Nie może zawierać żadnych małych elementów, które mogłyby spowodować zadławienie, a w konsekwencji uduszenie. Mata też nie powinna się podwijać. Nie może zaistnieć sytuacja, gdy dziecko zawinie się w matę edukacyjną.

Pamiętajmy, że matę edukacyjną zawsze rozkładamy na podłodze. Nigdy na łóżku czy kanapie. Małe dziecko dziecko jest bardzo ruchliwe i nie jest w stanie kontrolować do końca swojego ciała. Obracając się mogłoby spaść z łózka i zrobić sobie poważną krzywdę.

Nasze dzieci bardzo szybko rosną, a więc warto pomyśleć o macie wielofunkcyjnej ze sklepu Dwamichaly.pl. Jest on droższa, ale będzie rosła razem z maluchem, tym samym posłuży nam zdecydowanie dłużej.

Mata musi też szybko się składać. To szczególnie ważne, gdy często zabieramy ją ze sobą na wyjazdy lub mamy małe mieszkanie i nie chcemy mieć zagraconej przestrzeni.

Dobra mata powinna stymulować wszystkie zmysły naszego dziecka. zabawki powinny być jak najbardziej różnorodne. Powinny się różnic nie tylko kształtem czy kolorem, ale także fakturą i wydawanymi przez nie dźwiękami. Warto zdecydować się na taką mate, która ma możliwość doczepiania i odczepiania poszczególnych zabawek. Dzięki temu zabawa będzie zdecydowanie ciekawsza, a nasze dziecko nie będzie się nudzić przez długie godziny.