Tani rower elektryczny – na co zwrócić uwagę?

Rowery elektryczne z czasem zwiększyły swoją popularność. Coraz więcej osób decyduje się na ten środek transportu ze względu na zakorkowane miasta. Średnia cena takiego roweru to jakieś 5000 złotych. Ale na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu? Jeżeli masz wystarczająco pieniędzy, aby zakupić taki rower to dobrze. Ta cena gwarantuje Ci produkt z gwarancją na lata. Oczywiście można kupić taki za 3000, ale określiłbym to popularnym słowem „chińszczyzna”. Najpopularniejszymi na rynku w tej kategorii są: EcoBike Tourism (ok. 4600 zł.), Lovelec Country (ok. 4330 zł.) oraz Lovelec Metro (ok. 4600 zł.).

Jeżeli jednak nie masz tylu pieniędzy, warto doposażyć swój rower w dodatkowy napęd. Połączenie twojego dotychczasowego roweru z silnikiem elektrycznym to najlepsze rozwiązanie, jeżeli twój budżet jest znacznie mniejszy od zakładanego. Zalet jest sporo, najważniejsza z nich to wspomaganie podczas podjazdów, niska cena oraz brak konieczności szukania miejsca na przechowywanie kolejnego roweru. Ceny, jakie możesz spotkać to przedział od 2-3tys. zł.

Na koniec pytanie, czy tani rower rowerelektryczny, to używany rower elektryczny? Nic bardziej mylnego. Jeżeli chcesz kupić używany tani rower elektryczny lepiej zrezygnuj. Opłaca się kupować tylko nowe egzemplarze. Jeżeli koniecznie uparłeś się na kupno używanego, to polecam zacząć szukać modeli nie starszych niż dwa lata. Jeżeli ktoś sprzedaje rower elektryczny i wystawia go z hasłem „nie używany”, to na 99% ma uszkodzoną baterię. Dzieje się to dlatego, że skoro rower nie był używany, to bateria nie była ładowana. Najlepiej obrazuje to długo nie używany telefon. Baterię zazwyczaj trzeba wymienić. To dodatkowe koszty.

Porada: Jeżeli wybierasz rower używany, który jednak jest dostępny w sklepach firmowych to masz największą szansę na ewentualną tanią naprawę. Może zdarzyć się tak, że sprzedający nie poinformuje Cię o jakiejś usterce. Koszty w takim wypadku są dużo niższe, ponieważ części są nadal dostępne. Dlatego trzeba zapamiętać najważniejszą zasadę – należy przed zakupem sprawdzić wiarygodność sprzedającego.