Najlepsze sporty dla małych dzieci

Na pewno każdy rodzic posiadający dzieci zastanawia się nad tym czy jego pociecha powinna uprawiać jakiś sport dla zdrowia albo żeby po prostu poznać nowych rówieśników i fajnie spędzić czas. Odpowiedz na to pytanie jest prosta i oczywista, nie ma co się zastanawiać tylko brać się za działanie i szukanie odpowiedniej dyscypliny. Obecnie na brak placówek ani miejsc do treningów nie możemy w Polsce narzekać, z każdej dyscypliny coś się znajdzie. Pod tym względem Polska poszła bardzo do przodu i nie mamy tutaj prawie nic do zarzucenia. Pozostaje tylko wybranie odpowiedniej niszy sportowej, która interesuje nasze dziecko, no chyba że już taką mają wtedy wybór jest prosty. Ale co zrobić kiedy dziecko nie ma takich zainteresowań? Poniżej przedstawiam listę przykładowych sportów.

Pływanie – Świetnie wpływa na zdrowie i postawę w przyszłości naszego dziecka, a przy okazji uczy się ono pływania pod okiem profesjonalistów. Dzięki zajęciom na basenie polepsza się kondycja, a także koordynacja ruchowa, możemy bez problemu zostawić nasze dziecko pod okiem trenerów na 1-1,5 godziny i iść załatwiać nasze sprawy, albo po prostu oglądać jak sobie radzi na basenie.

pływająca dziewczynka

Piłka nożna – nie mogło tutaj tego zabraknąć, szczególnie kiedy tak popularna jest nasza reprezentacja. Obecnie mamy tyle orlików i akademii piłkarskich w każdym mieście, że na pewno coś się dla nas znajdzie. Ponadto jeśli w naszym mieście nie ma takich akademii to na pewno w szkole sjest uczniowski klub piłkarski, który robi dodatkowe zajęcia z tej dyscypliny.

małe dzieci siedzące na piłkach

Tenis – Sport indywidualny, na który niektórzy nie mogą sobie pozwolić ze względu na ceny treningów i wynajmu kortów. W Polsce infrastruktura tenisowa nie jest jeszcze tak dobrze rozbudowana więc ciężko także o dobrą placówkę, ale jak już ją znajdziemy warto się tym zainteresować.

dzieci grające na rakietach tenisowych

Karate i inne sporty walki – a może nasze dziecko jest pełne energii, lub dokucza innym i nie wiemy w jaki sposób to ukierunkować, dobrym pomysłem jest wysłanie dziecka na właśnie takie zajęcia. Nauczy się ono tutaj podstaw pod okiem trenera, który powinien je zdyscyplinować i wyjaśnić parę spraw.

chłopcy ćwiczący karate